Nejdet Yüksel
solist/keman/ud/oyuncu
vocal/violin/ud/dancer

1962'de Bozkır-Çağlayan'da doğdu. Babası Şükrü Yüksel de sanatçı olduğundan müzikle içiçe büyüdü. Okul yıllarından sonra folklor ekibinde önce oyuncu sonra kemancı olarak görev aldı. Yaklaşık 30 yıldır Bozkır Çağlayan Ekibi'nde kemancı ve solist olarak çalışmaktadır. Ekibin koordinatorü ve şefidir.

iletişim:
(0541) 945 18 38
(0332) 426 31 38

 

 Mustafa Yüksel
solist/ud
vocal - ud

1968'de Bozkır-Çağlayan'da doğdu. Babası Şükrü Yüksel'in yanında erken yaşta müzikle uğraşmaya başladı. Bozkır Çağlayan Ekibi'nde udi ve solist olarak çalışmaktadır.

 

 MehmetAli Duran
solist/klarinet/cümbüş/oyuncu
vocal/turkish clarnet/cumbus/dancer

1971'de Bozkır'da doğdu. Erken yaşta müzikle uğraşmaya başladı. Geleneksel düğün nişan vs.de çalışarak yetişti. Bozkır Çağlayan Ekibi'nde klarinetci, solist ve oyuncu olarak çalışmaktadır.

 

 

Ahmet Yüksel
solist/keman/ud/oyuncu/darbuka
vocal/violin/ud/dancer/turkish percussion

1971'de Bozkır-Çağlayan'da doğdu. Babası Muharrem Yüksel'in yanında 12 yaşında müzikle uğraşmaya başladı. Geleneksel Bozkır folklorunda ender yetişen çekirdekten yetişmiş sanatçılarımızdandır. Bozkır Çağlayan Ekibi'nde ritmsaz(darbuka), solist ve oyuncu olarak çalışmaktadır.

 

 Osman Yüksel
solist/bağlama/darbuka/oyuncu
vocal/baglama/turkish percussion/dancer

1976'da Bozkır'da doğdu. Çocuk yaşta müzikle uğraşmaya başladı.Bozkır Çağlayan Ekibi'nde baglamacı, ritmsaz(darbuka) ve oyuncu olarak çalışmaktadır.

 

 


Mahmut Küçükçağlar
(Köçek Hoca)
oyuncu
dancer

1945'de Bozkır'da doğdu. "Hoca" ismiyle tanınır. Bozkır Çağlayan Ekibi'ndeoyuncu olarak calışmaktadır. Grubun en yaşlı üyesidir.

 

 


Mehmet Kekik
solist/ud/ritim/baglama/org
vocal/ud/turkish percussion/baglama/keyboard(Roland-Korg)

1977'de Bozkır'da doğdu. Çocuk yaşta müzikle uğraşmaya başladı.Bozkır Çağlayan Ekibi'nde bağlamacı, ritmsaz(davul, tef, darbuka) ve keyboard(orgcu) olarak çalışmaktadır.

 
Bülent Yüksel
solist/keman/ud/oyuncu/ritim/baglama/org
vocal/violin/ud/dancerl baglama/keyboard(Roland-Korg)

1976'da Bozkır-Çağlayan'da doğdu. Babası Şükrü Yüksel de sanatçı olduğundan müzikle içiçe büyüdü. İlk olarak oyunculukla Bozkir Çaglayan Ekibinde görev aldı. Bozkır Çağlayan Ekibi'nde halen solist ve orgcu olarak çalışmaktadır.

   

Sayfada sergilenen tüm çalışmalar eser sahibine aittir. İzinsiz kopyalanması ve çoğaltılması izne tabidir..
Site en iyi İnternet Explorer 4.0 veya üst versiyonları ile izlenebilir.